Maksuvaba tulu vanaduspensioni eas

Alates 1. jaanuarist 2023 kehtib vanaduspensioni ikka jõudnud inimestele eraldi maksuvaba tulu, mis tähendab, et keskmine pension on maksuvaba. Keskmine vanaduspension kehtestatakse eelarveaasta riigieelarve seadusega. Seega, kui järgnevatel aastatel keskmine vanaduspension tõuseb, suureneb ka tulumaksuvaba summa.
Loe lisaks

TÖÖKESKKONNA RISKIANALÜÜSI UUED NÕUDED

UUS NÕUE! Töökeskkonna riskianalüüsi esitamine digitaalselt Tööinspektsioonile.

Töötervishoiu ja tööohutuse seadusest tulenevalt peavad kõik töökeskkonna riskianalüüsid olema sisestatud 1.septembriks 2021 Tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonda TEIS (https://iseteenindus.ti.ee/).

TEIS iseteeninduses saavad tööandjad teha esimesed sammud hea töökeskkonna loomisel, näiteks määrata ettevõtte töötervishoiu ja tööohutusega tegeleva isiku ehk töökeskkonnaspetsialisti. Kehtiva töökeskkonna riskianalüüsi, mis on koostatud enne 2021. aasta 1. märtsi, on tööandja kohustatud esitama töökeskkonna andmekogusse või edastama Tööinspektsioonile hiljemalt 2021. aasta 1.septembriks, andes nii Tööinspektsioonile märku, et ettevõte on riskianalüüsi kohustuse täitnud. Need ettevõtjad, kellel on riskianalüüs veel tegemata saavad selle luua iseteeninduskeskkonnas uue digitaalse töövahendi abil.

Loe lisaks

Mõned näited, kuidas kontrollida oma ettevõtte raamatupidamist.

Lihtsamad kontrolltoimingud raamatupidamises, mis ei vaja otseselt raamatupidamisalaseid teadmisi:

Perioodi valimine.

Tavapäraselt peaks arvestuskuu raamatupidamine olema lõpetatud peale käibemaksudeklaratsiooni esitamist maksuametile. Näiteks on kõige parem on võtta kontrollimise aluseks periood 01.01.-30.04. peale 20ndat maid (so periood aasta algusest viimase lõpetatud kuuni).

Loe lisaks

Ettevõtte üleminek ühelt raamatupidamisteenuse pakkujalt teisele.

Käesolevas postituses selgitan, mida toob endaga kaasa raamatupidamisteenuse pakkuja vahetamine, üleminek raamatupidajalt (töötajalt) teenuisepakkujale ja vastupidi.

Kui ettevõtja ei ole rahul oma praeguse raamatupidajaga või teenuse pakkujaga, aga pelgab teenuse pakkuja vahetamist, kuna ei soovi ettevõtte raamatupidamise infot jagada paljude inimeste vahel, siis kiputakse leppima pigem kehvema raamatupidamisteenusega. Pikas perspektiivis ei ole selline olukord siiski jätkusuutlik ja pigem tuleks koheselt kaaluda teenusepakkuja vahetamist või võtta tööle ettevõttesse raamatupidaja.

Loe lisaks

Põhjused, miks valida raamatupidamisteenus.

Raamatupidamiskohustus on igal Eestis tegutseval ettevõttel. Hästi korraldatud raamatupidamine hoiab korras ettevõtte rahaasjad ja aitab kaasa positiivsete tulevikuotsuste loomisele.

Raamatupidamise eest vastutab ettevõtte juhatus, seega teeb juhatus otsuse, kas võtta tööle ettevõttesse raamatupidaja või osta teenust raamatupidamisteenust pakkuvalt ettevõttelt. Sageli on ühe ettevõtte tehingute mahud väikesed ega suuda efektiivselt täita täiskohaga raamatupidaja töömahtu.


Millised võiksid olla firmajuhi jaoks raamatupidamisteenuse eelised raamatupidaja töölevõtmise ees:

Loe lisaks

Arhiiv